Matgrupp Jugend

Matgrupp Jugend
Matgrupp Jugend
Matgrupp Jugend
Matgrupp Jugend
Matgrupp Jugend
Matgrupp Jugend
Matgrupp Jugend
Matgrupp Jugend
Matgrupp Jugend
Matgrupp Jugend

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MATGRUPP, jugend, 1900-talets början, Åfors Möbelfabrik Aktiebolag Blomstermåla, 8 dlr, bestående av matbord och 7 stolar, samtliga med stomme i massiv betsad ek, stolarna med sitsar klädda brunt kontsläder, med skuren dekor i form av äpplen, sitthöjd ca 47 cm, bordets höjd ca 78 cm, skivans mått ca 120x99 cm, bordet med 2 utdragsskivor i sargen á 51 cm vardera

Brukssslitage, enstaka lösa fogar förekommer på enstaka stolar, SAV rekommenderar att dessa limmas

663711

2019-07-23