Tillbaka till katalog

Ikea Stolar 8 st Odensluda

Ikea Stolar 8 st Odensluda
Ikea Stolar 8 st Odensluda
Ikea Stolar 8 st Odensluda
Ikea Stolar 8 st Odensluda
Ikea Stolar 8 st Odensluda
Ikea Stolar 8 st Odensluda
Ikea Stolar 8 st Odensluda
Ikea Stolar 8 st Odensluda
Ikea Stolar 8 st Odensluda
Ikea Stolar 8 st Odensluda
Ikea Stolar 8 st Odensluda
Ikea Stolar 8 st Odensluda

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

Beskrivning

IKEA, STOLAR, 8 st, "Odenslunda", ur IKEAS 1700-talsserie, brännstämplade, gustaviansk stil, målade, dyna med textilklädsel, sitthöjd ca 47 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål

Konditionsrapport

Auktionsnummer:

663718

Datum:

2019-07-23