Rörstrand Washington servis
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, Washington, mat- och kaffeservis, 52 delar, benporslin med dekor i underglasyrblått, guldkant, bestående av 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, 6 små assietter, 9 kaffekoppar med fat, terrin, uppläggningsskål/-fat, såssnipa med fat, tidigt 1900-tal
Bruksslitage, ställvis nött förgyllning, 1 kaffekopp med hårspricka
663736
2019-08-16