Rörstrand Washington servis

Rörstrand Washington servis
Rörstrand Washington servis
Rörstrand Washington servis
Rörstrand Washington servis
Rörstrand Washington servis
Rörstrand Washington servis
Rörstrand Washington servis
Rörstrand Washington servis
Rörstrand Washington servis
Rörstrand Washington servis
Rörstrand Washington servis
Rörstrand Washington servis

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, Washington, mat- och kaffeservis, 52 delar, benporslin med dekor i underglasyrblått, guldkant, bestående av 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, 6 små assietter, 9 kaffekoppar med fat, terrin, uppläggningsskål/-fat, såssnipa med fat, tidigt 1900-tal

Bruksslitage, ställvis nött förgyllning, 1 kaffekopp med hårspricka

663736

2019-08-16