Officersur Louis XVI stil Samuel Marti
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OFFICERSUR, Louis XVI stil, omkirng 1900, urverk märkt Samuel Marti, Paris, förgylld brons, urhus med handtag, akantusornament och pärlstav, pikerade fält med växtornamentik, lagerkrans med korslagda eklövskvistar, sidorna med akantusfleuronger, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd 19 cm
Slitage, ej funktionstestad, SAV kan ej garantera funktionen
663856
2019-07-23