Officersur Louis XVI stil Samuel Marti

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

OFFICERSUR, Louis XVI stil, omkirng 1900, urverk märkt Samuel Marti, Paris, förgylld brons, urhus med handtag, akantusornament och pärlstav, pikerade fält med växtornamentik, lagerkrans med korslagda eklövskvistar, sidorna med akantusfleuronger, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd 19 cm

Slitage, ej funktionstestad, SAV kan ej garantera funktionen

663856

2019-07-23