Udda silverföremål

Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål
Udda silverföremål

Klubbat för:

7 000 SEK

Schätzwert

8 000 SEK

Beschreibung

TALLRIKAR/ FAT, 16 st, ASKFAT, SKÅLAR, 4 st, VASER/ BÄGARE, 4 st, POKALER, 7 st, silver, udda utföranden och storlek, varav 2 fat/ tallrikar samt mindre vas Borgila, totalvikt ca 2370 g, ett udda lock medföljer

Zustandsbeschreibung

Delvis med gravur, brukslitage, smärre bucklor, en tallrik (Borgila) saknar dekordel

663862

2019-07-24