Arthur Percy ´´Grand´´ teservisdelar
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARTHUR PERCY, "Grand", teservisdelar, 14 dlr, Gefle, 1900-talets mitt, av varierande tillverkningsår, flintgods, ljusblåglaserade med guldkant, bestående av sockerskål, 11 tekoppar med fat, 2 extra fat, diameter ca 16.5 cm
Färgerna är något varierande, ställvis förlust av förgyllning och krackelyr, bruksslitage, några enstaka nagg kan förekomma
663917
2019-07-25