Julservisdelar

Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JULSERVISDELAR, 5 dlr, 1900-talets första hälft, flintgods med dekor av jultomten, bestående av: grötkarott med lock samt kanna, Gustavsberg, kanna, Rörstrand, grötkarott med lock samt kanna, ej stämplade, grötkarrottenshöjd ca 18 cm

Slitage, krackelyr, ställvis förlust av färg

663931

2019-07-25