Golvur

Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOLVUR, Olof Rising, Göteborg, 1700-talets mitt, bemålat i grönt, romerska siffror, signerad "Olof Rising, Götheborg 1750", höjd 245 cm, pendel, nyckel, dragnyckel, 1 lod medföljer

Påbörjad borttagning av färg, 1 lod saknas, maskstunget

663965

2019-07-23