Urna majolika

Urna majolika
Urna majolika
Urna majolika
Urna majolika
Urna majolika
Urna majolika
Urna majolika
Urna majolika

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

800 SEK

URNA, majolika, 1800-talets slut, polykrom dekor och relief dekor av putti, höjd ca 27 cm

En putti har en skadad fot, krackelyr, bruksslitage

664039

2019-07-25