Karmfåtölj NK

Karmfåtölj NK
Karmfåtölj NK
Karmfåtölj NK
Karmfåtölj NK
Karmfåtölj NK
Karmfåtölj NK
Karmfåtölj NK
Karmfåtölj NK
Karmfåtölj NK
Karmfåtölj NK

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARMFÅTÖLJ, 1900-talets början, rokokostil, Nordiska Kompaniet, stomme i betsad mahogny, skuren dekor, stoppade sidor, armlän, plymåer och rygg klädda i grön silkesbrokad, pärlspikad dekor, sitthöjd ca 48 cm

Ena armlänet med bortnött textil, bruksslitage

664080

2019-07-24