Soffa allmoge 1800-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, allmoge, 1800-talets första hälft, originalmålad furu, förvaring under locket, höjd 71, 164 x 44,5 cm, sitthöjd 49,5 cm, medföljer dunfyllt jynne i handvävd ulltextil
Åldersrelaterat slitage, smärre skador
664104
2019-08-22