Tekök med rechaud samt samovar nysilver

Klubbat för:

1 100 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

TEKÖK med rechaud, SAMOVAR, nysilver, 1900-talets första hälft, samovaren med dekor av lejonmaskaroner, höjd ca 28 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

664144

2019-07-24