Silverdosa rokoko

Silverdosa rokoko
Silverdosa rokoko
Silverdosa rokoko
Silverdosa rokoko
Silverdosa rokoko
Silverdosa rokoko
Silverdosa rokoko
Silverdosa rokoko
Silverdosa rokoko
Silverdosa rokoko
Silverdosa rokoko
Silverdosa rokoko

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

DOSA, silver, 1700-tal, rokoko, oidentifierad mästarstämpel, invändigt förgylld, lock med reliefdekor i form av figurscen, höjd 2,5, 7,5x5 cm, vikt 72 g

Lock med spår av förgyllning, slitage och mindre bucklor

664244

2019-07-24