Kanna skålfat fat tenn
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT med hänklar, FAT, KANNA, lock med infälld medaljong Carl XIV Johan, tenn, 17/1800-tal, kannan stämplad Per Fredrik Wigholm Arboga 1851, höjd 28, diameter 31-32 cm
Kannan med ålderrelaterat slitage, fat med lagningar
664273
2019-07-24