Bordsur sannolikt Frankrike omkring 1900

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, omkring 1900, sannolikt Frankrike, förgyllt, vitemaljerad urtavla med otydlig text, romerska siffror, pendel samt nyckel medföljer, höjd ca 35, längd 39 cm

Slitage, emalj med skada

664302

2019-08-19