Sjuanstolar design Arne Jacobsen
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 6 st., modell 3107, Fritz Hansen, Danmark, 1960-tal, teak, stålunderrede, märkta FH MADE IN DENMARK BY FRITZ HANSEN, sitthöjd 44 cm
Repor, slitage, 3 st lösa i ryggen med skadad stomme
664431
2019-07-25