Höganäs AB förvaringskärl Tema keramik
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HÖGANÄSBOLAGET, saltglaserat, närmast kubiskt stengodskärl, med tapphål, 1900-talets första hälft, höjd ca 60, 50 x 50 cm
Bruksslitage, smärre glasyrnagg i överkant, avslaget hörn nedtill
664574
2019-07-28