Golvur 1700-tal
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVUR, 1700-tal, urtavla märkt Magnus Engwall 1751, ek, urtavla med ornament av tenn, höjd ca 230 cm, 1 lod, pendel och nyckel finns
Ett skadat ornament på urtavla, skadad pendel, ett lod saknas, slitage, renoverad, försträrkt
664610
2019-07-27