Skrivschatull

Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKRIVSCHATULL, 1800-talets första hälft, England, mahogny, filtklädd skrivskiva, handtag och lister i mässing, lönnfack vid ena kortsidan höjd ca 20, 50x27 cm

Åldersrelaterat slitage i form av genomgående sprika vid topp

664640

2019-07-27