Golvskåp 1800-tal
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft, svängt dekorativt krön, räfflade skåpsdörrar, fasta hyllplan, nedre delen med tre lådor, nyckelbrickor och handtag i brons, bemålat pärlgrått, höjd 103, bredd 104 samt djup 39 cm
Bruks och ådersrelaterat slitage, renoverat
664713
2019-07-28