Soffa Esbjerg Ikea
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TH. HARLEV, soffa, ´Esbjerg´, för Ikea, 1950-tal, massiv ek, sitthöjd ca 45, längd 180 cm
Gruppen Esbjerg förekom i 1957 års möbelkatalog tillsammans med andra numer klassiska modeller såsom fåtöljen "Ägget", soffbordet "Lövet" och golvlampan "Trinett".
Bruksslitage
664796
2019-07-28