Soffa Esbjerg Ikea

Soffa Esbjerg Ikea
Soffa Esbjerg Ikea
Soffa Esbjerg Ikea
Soffa Esbjerg Ikea
Soffa Esbjerg Ikea
Soffa Esbjerg Ikea
Soffa Esbjerg Ikea
Soffa Esbjerg Ikea
Soffa Esbjerg Ikea
Soffa Esbjerg Ikea
Soffa Esbjerg Ikea
Soffa Esbjerg Ikea

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TH. HARLEV, soffa, ´Esbjerg´, för Ikea, 1950-tal, massiv ek, sitthöjd ca 45, längd 180 cm

Gruppen Esbjerg förekom i 1957 års möbelkatalog tillsammans med andra numer klassiska modeller såsom fåtöljen "Ägget", soffbordet "Lövet" och golvlampan "Trinett".

Bruksslitage

664796

2019-07-28