Fåtöljer Esbjerg

Fåtöljer Esbjerg
Fåtöljer Esbjerg
Fåtöljer Esbjerg
Fåtöljer Esbjerg
Fåtöljer Esbjerg
Fåtöljer Esbjerg
Fåtöljer Esbjerg
Fåtöljer Esbjerg
Fåtöljer Esbjerg
Fåtöljer Esbjerg
Fåtöljer Esbjerg
Fåtöljer Esbjerg

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TH. HARLEV, fåtöljer,1 par, ´Esbjerg´, för Ikea, 1950-tal, massiv ek, sitthöjd ca 45 cm

Gruppen Esbjerg förekom i 1957 års möbelkatalog tillsammans med andra numer klassiska modeller såsom fåtöljen "Ägget", soffbordet "Lövet" och golvlampan "Trinett".

Bruksslitage

664797

2019-07-28