Bordspendyl nyrokoko
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets mitt, nyrokoko, brons, förgylld, krönt av sittande par, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, urverk stämplat medaille d´argent, höjd ca 55, längd 45 cm,
Urtavla med sprickor, en visare saknas, kvinnans arm något lös, pendel saknas
664818
2019-07-28