Bordspendyl nyrokoko

Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets mitt, nyrokoko, brons, förgylld, krönt av sittande par, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, urverk stämplat medaille d´argent, höjd ca 55, längd 45 cm,

Urtavla med sprickor, en visare saknas, kvinnans arm något lös, pendel saknas

664818

2019-07-28