Stolar med proveniens Erik Penser Bank Stockholm

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOLAR, (20) 1900-talets slut, stomme i massiv mahogny, klädda i vinröd plysch, snidad dekor i form av kannelerade ben samt krönt med initialer EP, sitthöjd på ca 45 cm

Proveniens: Erik Penser Bank Stockholm

Mindre stötmärken, mindre fläckar på stolar kan förekomma

664846

2019-07-28