Stolar med proveniens Erik Penser Bank Stockholm
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, (20) 1900-talets slut, stomme i massiv mahogny, klädda i vinröd plysch, snidad dekor i form av kannelerade ben samt krönt med initialer EP, sitthöjd på ca 45 cm
Proveniens: Erik Penser Bank Stockholm
Mindre stötmärken, mindre fläckar på stolar kan förekomma
664846
2019-07-28