Böcker Sveriges ridderskaps och adels Wapenbok

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVERIGES RIDDERSKAPS OCH ADELS WAPENBOK (3) Utg. A. W. Stjernstedt - C. A. Klingspor, 1800-talets slut, lösa planscher, utdrag ur densamma med 230 vapensköldar, samt några små planscher med svenska adliga vapen

Lösa planscher, den inbundna helt lös i bindningen med trasig rygg, mindre fläckar, slitage, ej genomgångna

664923

2019-07-29