Böcker Sveriges ridderskaps och adels Wapenbok
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVERIGES RIDDERSKAPS OCH ADELS WAPENBOK (3) Utg. A. W. Stjernstedt - C. A. Klingspor, 1800-talets slut, lösa planscher, utdrag ur densamma med 230 vapensköldar, samt några små planscher med svenska adliga vapen
Lösa planscher, den inbundna helt lös i bindningen med trasig rygg, mindre fläckar, slitage, ej genomgångna
664923
2019-07-29