Salongsgrupp rokokostil
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SALONGSGRUPP, rokokostil, massiv mahogny med rika skärningar, sitsar och ryggar stoppade med krollsplint, original textilklädsel, tillverkade 1946 av snickaren A Wallin och bildhuggaren Carl Nilsson, Kristianstad (enligt märkning på tillhörande men på grund av kraftiga skador ej medföljande bord)
Bruksslitage, smärre avslag, sliten klädsel med skador, 2 stolsben lösa, de är hela med behöver limmas
665053
2019-08-21