Salongsgrupp rokokostil

Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil

Klubbat för:

4 600 SEK

5 000 SEK

SALONGSGRUPP, rokokostil, massiv mahogny med rika skärningar, sitsar och ryggar stoppade med krollsplint, original textilklädsel, tillverkade 1946 av snickaren A Wallin och bildhuggaren Carl Nilsson, Kristianstad (enligt märkning på tillhörande men på grund av kraftiga skador ej medföljande bord)

Bruksslitage, smärre avslag, sliten klädsel med skador, 2 stolsben lösa, de är hela med behöver limmas

665053

2019-08-21