Musselmalet kaffeservis
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MUSSELMALET, kaffeservis, 34 delar, halvblond samt några delar helblond, Royal Copenhagen, 1:a sortering, bestående av 11 kaffekoppar med fat, nr 519, 11 assietter, nr 574, 6 smörassietter/kuvertaskfat, nr 504, stor gräddkanna, nr 522, sockerskål med lock, nr 657, gräddkanna, nr 1031, ättikskanna, nr 1180, ljusstake, nr 1138 (1 naggad medföljer), skål/fat på fot, nr 1020
Smärre bruksspår, medföljer 3 kaffefat, 1 assiett med nagg, 1 ljusstake med nagg samt sockerskål, nr 1112, med lagning
665120
2019-08-16