Musselmalet kaffeservis

Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis
Musselmalet kaffeservis

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MUSSELMALET, kaffeservis, 34 delar, halvblond samt några delar helblond, Royal Copenhagen, 1:a sortering, bestående av 11 kaffekoppar med fat, nr 519, 11 assietter, nr 574, 6 smörassietter/kuvertaskfat, nr 504, stor gräddkanna, nr 522, sockerskål med lock, nr 657, gräddkanna, nr 1031, ättikskanna, nr 1180, ljusstake, nr 1138 (1 naggad medföljer), skål/fat på fot, nr 1020

Smärre bruksspår, medföljer 3 kaffefat, 1 assiett med nagg, 1 ljusstake med nagg samt sockerskål, nr 1112, med lagning

665120

2019-08-16