Stor skulptur av René Lalique
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
RENE LALIQUE, "Coq", skulptur, glas, efter 1945 och före 1967, i form av tupp, klart och matterat glas, signerad LALIQUE, höjd 46 cm, stående på sockel av svart glas märkt TRADTIONS ET QUALITE A TORE WRETMAN DINER A OPERAKÄLLAREN 9 AVRIL 1967, sockelns höjd 10 cm, total höjd 56 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Nagg
665165
2019-09-29