Stor skulptur av René Lalique

Stor skulptur av René Lalique
Stor skulptur av René Lalique
Stor skulptur av René Lalique
Stor skulptur av René Lalique
Stor skulptur av René Lalique
Stor skulptur av René Lalique

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

RENE LALIQUE, "Coq", skulptur, glas, efter 1945 och före 1967, i form av tupp, klart och matterat glas, signerad LALIQUE, höjd 46 cm, stående på sockel av svart glas märkt TRADTIONS ET QUALITE A TORE WRETMAN DINER A OPERAKÄLLAREN 9 AVRIL 1967, sockelns höjd 10 cm, total höjd 56 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Nagg

665165

2019-09-29