Stop daterat 1631
Klubbat för:
27 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOP, fajans, Europa 1600-/1700-tal, målad dekor av växtornamentik i blått och gult mot vit fond, daterat 1631, lock av tenn, höjd 36 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Lagningar, senare fotbeslag och lock, glasyrmistor
665170
2019-09-29