Båtmodell för vägghängning
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BÅTMODELLER för vägg, 2 st, 1965 och , "Salta Marina" och "Malin", halvmodeller monterade på platta av mahogny, silverplaketter daterade 1965 och en med plakett med texten "TORE WRETMAN, FÖR BERÖMLIG HAVSKAPPSEGLING", 28x73 cm, ritningar medföljer
PROVENIENS: Tore Wretman
Krackelyr, en med smärre nagg i kanten
665189
2019-09-29