Båtmodell för vägghängning

Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning
Båtmodell för vägghängning

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BÅTMODELLER för vägg, 2 st, 1965 och , "Salta Marina" och "Malin", halvmodeller monterade på platta av mahogny, silverplaketter daterade 1965 och en med plakett med texten "TORE WRETMAN, FÖR BERÖMLIG HAVSKAPPSEGLING", 28x73 cm, ritningar medföljer

PROVENIENS: Tore Wretman

Krackelyr, en med smärre nagg i kanten

665189

2019-09-29