Ring med cabochonslipad ametist
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RING, 18k guld med cabochonslipad ametist, ca 5.76 ct, stämplad ´´NAB´´, Stockholm, ringstorlek 13.75, totalvikt ca 5 g
Bruksslitage, mindre nagg på stenen, spår av renovering på skenan
665263
2019-07-30