Ring med cabochonslipad ametist

Klubbat för:

1 200 SEK

2 000 SEK

RING, 18k guld med cabochonslipad ametist, ca 5.76 ct, stämplad ´´NAB´´, Stockholm, ringstorlek 13.75, totalvikt ca 5 g

Bruksslitage, mindre nagg på stenen, spår av renovering på skenan

665263

2019-07-30