Gunni Omann matbord riopalisander
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, runt bord med 2 iläggsskivor à ca 50 cm (1 med sarg, 1 utan sarg, fanerat i Riopalisander (Dalbergia Nigra), modell 55, formgivet av Gunni Omann, tillverkat av Omann Jun´s Møbelfabrik, Danmark, H ca 71, Diam ca 120 cm
CITES-intyg giltigt inom EU medföljer
Mindre repor, fläckar, senare lack, iläggsskiva utan sarg fanerad i mahogny
665410
2019-08-11