Ytterfoder Rörstrand "Ostindia"
Vollendet
2019-07-30
665412
| Höchstes Gebot | 1 500 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
RÖRSTRAND, "Ostindia", 4 ytterfoder, flintgods, tryckt dekor av blommor mot ljusblå fond, stämplade, höjd ca 10, diameter ca 13 cm
Några krukor med invändigt ytligt slitage