Aage Hundevad skänk

Aage Hundevad skänk
Aage Hundevad skänk
Aage Hundevad skänk
Aage Hundevad skänk

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÄNK, fanerad i Riopalisander (Dalbergia Nigra), 2 dörrar, hyllplan samt tre filtklädda lådor, formgiven av Åage Hundevad, tillverkad av Hundevad & Co, 1960-tal, H ca 74 cm, ca 138x43 cm

CITES-intyg giltigt inom EU medföljer

Fläckar / repor, ojämnt blekt skiva, fanérskada

665427

2019-08-12