Aage Hundevad skänk
Vollendet
2019-08-12
665427
| Höchstes Gebot | 1 700 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
SKÄNK, fanerad i Riopalisander (Dalbergia Nigra), 2 dörrar, hyllplan samt tre filtklädda lådor, formgiven av Åage Hundevad, tillverkad av Hundevad & Co, 1960-tal, H ca 74 cm, ca 138x43 cm
CITES-intyg giltigt inom EU medföljer
Fläckar / repor, ojämnt blekt skiva, fanérskada