Aage Hundevad skänk
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÄNK, fanerad i Riopalisander (Dalbergia Nigra), 2 dörrar, hyllplan samt tre filtklädda lådor, formgiven av Åage Hundevad, tillverkad av Hundevad & Co, 1960-tal, H ca 74 cm, ca 138x43 cm
CITES-intyg giltigt inom EU medföljer
Fläckar / repor, ojämnt blekt skiva, fanérskada
665427
2019-08-12