Tallrikshylla
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1700/1800-tal, med 5 lådor, mittlådan med blindlåda, höjd ca 87 samt 105x23 cm
Enligt uppgift ursprungligen från Umeåtrakten
Omfattande bruks och åldersrelaterat slitage, lagning och förstärkning
665530
2019-07-31