Börge Mogensen ´´Öresund´´ moduler

Klubbat för:

3 000 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

BÖRGE MOGENSEN, ´´Öresund´´ moduler, 6 dlr, 1900-talets andra hälft, Karl Andersson & Söner, ek och fanérade i ek, bestående av: 2 bokhyllor, 2 skåp med skjutbara dörrar samt bakomliggande hyllor och 2 skåp med hyllor, mestadels brickmärkta, bokhyllans höjd ca 118, 135x36 cm, skåpshöjd ca 59, 135x36 cm

Zustandsbeschreibung

Ställvis något blekta, bruksslitage, märken, repor, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen

665624

2019-07-31