Matservis Rörstrand 1920-tal

Matservis Rörstrand 1920-tal
Matservis Rörstrand 1920-tal
Matservis Rörstrand 1920-tal
Matservis Rörstrand 1920-tal
Matservis Rörstrand 1920-tal
Matservis Rörstrand 1920-tal
Matservis Rörstrand 1920-tal
Matservis Rörstrand 1920-tal

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSERVIS, Rörstrand, porslin, ca 1920-tal, dekor i underglasyrsblått, 201 dlr, bestående av: 16 mattallrikar, förättstallrikar, 182 djupa tallrikar, 3 assietter, tallrikarnas diameter 22 resp 26 cm

Genomgående krackelyr, enstaka med nagg och sprickor

665653

2019-07-31