Fruktknivar och fiskspade silver
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PETTER WIGREN( mästare i Malmö 1846-76), 6 st fruktknivar med svärtade skaft, 1872, FISKSPADE, silver, svärtat skaft, ägarmärkt NG 1792, längd 32 cm
Bruksslitage, sliten förgyllning på spaden
665662
2019-08-01