Fruktknivar och fiskspade silver

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

PETTER WIGREN( mästare i Malmö 1846-76), 6 st fruktknivar med svärtade skaft, 1872, FISKSPADE, silver, svärtat skaft, ägarmärkt NG 1792, längd 32 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, sliten förgyllning på spaden

665662

2019-08-01