Sidenbroderier

Sidenbroderier
Sidenbroderier
Sidenbroderier
Sidenbroderier
Sidenbroderier
Sidenbroderier

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SIDENBRODERADE tavlor (2) föreställande "Das schlos lohmen an der weseniz" , signerade E G H Hårdh 11 juni 1805 samt "Viue des .....signerad och daterad 1806, ramarnas innermått ca 20x28 cm

Proveniens: Bärby gård, Giresta sn, Uppland

Veck, mindre fläckar, lossnad tråd, en sitter löst i monteringen

665695

2019-07-31