Sebastiano Conca etsning
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SEBASTIANO CONCA (1680-1764) efter: ´Kristus helandes den lame vid bassängen vid Bethesda´, gravyr, akvatint och roullearbete,efter orginalfresken i Chiesa della Santissima Annunziata, Siena, 1700-talets andra hälft, mått ca 64x58 cm
Revor, veck
665746
2019-08-21