Sebastiano Conca etsning

Sebastiano Conca etsning
Sebastiano Conca etsning

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SEBASTIANO CONCA (1680-1764) efter: ´Kristus helandes den lame vid bassängen vid Bethesda´, gravyr, akvatint och roullearbete,efter orginalfresken i Chiesa della Santissima Annunziata, Siena, 1700-talets andra hälft, mått ca 64x58 cm

Revor, veck

665746

2019-08-21