Bordslampa empirestil
2019-08-01
665749
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BORDSLAMPA, brons, empirestil, 1900-talets första hälft, skärm av grönmålad plåt med mässingsdekor i form av änglar, tre ljusarmar, total höjd 60 cm
Skärmen med repor, smärre slitage